Gotujemy Razem – Przepiśnik Qchenny

blog kulinarny Izy Okwiet

braun multi qucik
RECENZJE

Braun Multi Quick 7 MQ7087 – czy warto ?

Jak wiecie cenie sobie w kuchni sprzęt, który jest nieawaryjny i przydatny. Nie lubię mieć pochowanych niepotrzebnych urządzeń po szafkach. Oprócz thermomixa tm 6 w mojej kuchni znajdziecie jeszcze wyciskarkę do soków i ten o to zestaw – Braun Multi Quick 7 – dostałam go w prezencie od rodziców – jeden z lepszych prezentów :), bo lubię praktyczne prezenty.

fot. www.euro.com.pl

Najważniejsze informacje:

Moc silnika: 1000W
Regulacja obrotów:Smartspeed-płynna
Przycisk bezpieczeństwa: kontrolka świecąca na czerwono/zielono (fajne zabezpieczenie przed dziećmi, nie uruchomią urządzenia bo należy wcisnąć razem górny przycisk bezpieczeństwa i przycisk obrotów)
Funkcje:
 - kruszenie lodu,
- mieszanie,
- miksowanie,
- rozdrabnianie,
- siekanie,
- ubijanie piany
Na wyposażeniu znajdziemy: kielich do miksowania, malakser
Tarcze do   frytek, krojenia, krojenia/ścierania, słupków Julienne, tarcia ziemniaków
Końcówki do puree, ubijania, ugniatania ciasta

To tyle z danych technicznych, które znajdziecie na różnych stronach. Blender jak prześledziłam cieszy się ogólnie dobrymi opiniami. Używam blendera dość często jak chce np zrobić koktajl jaglany na śniadanie dzieciakom, lub zmiksować zupę na krem. Fajne w nim jest też to, że potocznie zwany robot żyrafa jest tak zrobiony, że nie ma możliwości aby przy miksowaniu pochlapać się zupą. Używamy go praktycznie codziennie.

Miło, że producent pomyślał i dał w zestawie dwie pojemności naczyń do miksowania - jeden mniejszy blender, który świetnie radzi sobie z nasionami, orzechami, czekoladą a nawet mozarellą ! - tak na szybko czasami rozdrabniamy w nim ser na pizzę lub zapiekanki.

Możecie w nim również poszatkować dość szybko kapustę na surówki, lub zetrzeć marchewkę z jabłkiem, wystarczy doprawić i surówka gotowa. Często również robię w nim ogórki na mizerię - bo thermomix tego akurat nie potrafi hihi. Dzięki specjalnej nakładce zrobicie w nim idealne frytki.

Naprawdę jeśli chcecie solidny sprzęt do kuchni to z tego ręczę - będziecie na pewno zadowoleni.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *