TIRAMISU

TIRAMISU

tiramisu to deser, który jest przepyszny. Idealny do kawy. Można zrobić go jako ciasto (wystarczy schłodzić w lodówce przez noc) lub w pucharkach. Na blogu znajdziecie również przepis na tiramisu bez jajek.

Składniki:

 • 500 g serka mascarpone gęstego – u mnie Piątnica
 • 2 jajka całe i 1 żółtko
 • 100 g cukru
 • 2 opakowania biszkoptów podłużnych lady fingers (możecie użyć bezglutenowych biszkoptów)
 • szklanka mocno zaparzonej kawy czarnej
 • kakao gorzkie

Wykonanie THERMOMIX

 1. Do naczynia miksującego załóż motylek. Wbij jajka i żółtko, dodaj cukier – zmiksuj 6 min/obr. 4
 2. Zdejmij motylek. Nastaw thermomix na obr. 3/ czas 3 minuty i przez otwór łyżka po łyżce stopniowo dodawaj mascarpone.
 3. Biszkopty 1 warstwę ułóż w naczyniu lub tortownicy. Polej kawą łyżeczką (można maczać biszkopty w szklance i układać) Wylej masę. Posyp kakao.
 4. Ułóż kolejną warstwę biszkoptów namoczonych w kawie. Wylej kolejną warstwę kremu mascarpone. Przykryj folią spożywczą i schłodź w lodówce minimum 6 godzin.
 5. Posyp kakao przed podaniem
 • jeśli chcecie przełamać smak tiramisu możecie w warstwie środkowej pomiędzy biszkopty dać maliny, a samo tiramisu podać z sosem malinowym. Pycha.

Wykonanie tradycyjne

W misie miksera ubij na uch jajka, żółtko i cukier. Dodawaj stopniowo łyżka po łyżce mascaporne. Biszkopty 1 warstwę ułóż w naczyniu lub tortownicy. Polej kawą łyżeczką (można maczać biszkopty w szklance i układać) Wylej masę. Posyp kakao.

Ułóż kolejną warstwę biszkoptów namoczonych w kawie. Wylej kolejną warstwę kremu mascarpone. Przykryj folią spożywczą i schłodź w lodówce minimum 6 godzin.

Posyp kakao przed podaniem

jeśli chcecie przełamać smak tiramisu możecie w warstwie środkowej pomiędzy biszkopty dać maliny, a samo tiramisu podać z sosem malinowym. Pycha.

 

You may also like

ŚNIEŻNY PUCH

ŚNIEŻNY PUCH

Lekkie i odświeżające ciasto z masą sernikową, cytrynową. Choć tak naprawdę możecie użyć innej galaretki, Waszej ulubionej. Na spodzie mamy...

Chrzan tarty w słoiczku

Chrzan tarty w słoiczku

Chrzan to naturalne lekarstwo na chore zatoki, katar, niestrawność, a także na bóle kręgosłupa i reumatyczne. Chrzan pomoże także wybielić...

SERNIK Z CZEKOLADĄ

SERNIK Z CZEKOLADĄ

Sernik to ciasto, które dla niektórych wydaję się bardzo trudne. Dziele się z Wami przepisem na sernik, który zawsze wychodzi....

JAJKA FASZEROWANE

JAJKA FASZEROWANE

Na śniadanie wielkanocne i nie tylko polecam jajka faszerowane pieczarkami. Świetnie sprawdzają się również jako przystawka na imprezę. Składniki: 5...

Back to Top